Horoskop chiński Domino Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Horoskop kwiatowy Horoskop majów Sennik Zioła Horoskop celtycki

Imiona - znaczenia imion żeńskich - B

Balbina - wrażliwa, ujmująca. Bardzo zmysłowa. Urodzony przywódca, doskonale znająca ludzkie ułomności i wady oraz zalety.
Imieniny: 31 marca, 2 grudnia
Barbara - posiada pewny siebie charakter. Niezależna, lubi swobodę myśli i działania. Lojalna. Tajemnicza. Dobry organizator. Pracowita, chętnie pomaga innym.
Imieniny: 4 grudnia
Beata - Szlachetna. Dobry doradca, z wielkim poczuciem odpowiedzialności. Lubi wygody życia.
Imieniny: 8 marca, 6 września, 22 grudnia
Bernadetta - posiada silny nieugięty charakter, przy równoczesnej łagodności i cierpliwości. Odporna psychicznie. Nieco ociężała i leniuchowata.
Imieniny: 11 lutego, 16 kwietnia
Berta - szlachetna, dobrego serca. Dobry doradca z poczuciem odpowiedzialności. Lubi dalekie podróże.
Bogna - lubi zaszczyty i pochwały. Ma słaby charakter. Lubi wesołe towarzystwo. Często wtrąca się do nie swoich spraw, czym zraża do siebie otoczenie.
Imieniny: 20 czerwca, 23 lipca
Bogumiła - posiada krytyczny umysł. Łatwo przystosowuje się do otoczenia. Dobry znawca ludzkiej natury. Pewna siebie, obrotna, niezależna.
Imieniny: 13 stycznia, 20 czerwca, 20 grudnia
Bolesława - lubi rozgłos i sławę. Walczy o dobro rodziny. Często wielki społecznik. w sprawach drażliwych potrafi być złośliwa i dokuczliwa.
Imieniny: 22 lipca
Bożena - posiada słaby charakter i jest uparta. Lubi, aby z jej zdaniem zawsze się liczono. Lubi pochwały i wesoły tryb życia. Często wtrąca się nie do swoich spraw.
Imieniny: 13 marca, 20 czerwca
Bronisława - dobry organizator. Liczy tylko na swoje siły. Energiczna, analizująca postępowanie swoje i otoczenia. Zmienna w dotrzymywaniu słowa.
Imieniny: 1 września
Brygida - dobry znawca ludzkiej natury. Posiada krytyczny umysł. Szybka w decyzjach. Łatwo daje się wyprowadzić z równowagi, ale w chwilach zasadniczych, bystra i stanowcza.
Imieniny: 1 lutego, 23 lipca, 8 października

IMIONA MĘSKIE - znaczenia

Imię i nazwisko są najważniejszymi identyfikatorami człowieka. Każdy naród tworzy własny zasób imion, lecz coraz częściej imiona zapożycza się z innych języków. Również w Polsce używane są imiona różnorodnego pochodzenia.

Wybór imienia:

- Imiona lepiej wybrać rodzime, niż pochodzenia obcego.
- Należy unikać zdrobnień lub różnego rodzaju przydomków.
- Nie nadawać imion modnych gwiazdorów,
- Nie nadawać imion trudnych do wymówienia.

Zadaj pytanie

Literatura

Czakrotransformacja

Jest to metaforyczny przekaz dotyczący czakramów rozkwitających pod wpływem wiedzy, którą ludzkość w obecnej dobie zaczyna sobie przypominać. Ujęty został w formę odkrywania w sobie 12 tajemnych ksiąg, zapisanych w pradawnych doświadczeniach, i wizualizacji odblokowujących prawą półkulę mózgową. To obrazowy opis działania energii miłości otwierającej serca, bo naprawdę widzi się sercem, oraz propozycja zmiany sposobu widzenia życia - z racjonalnego na emocjonalny. Ta książka dotyka najgłębszej istoty człowieka i pozwala mu się w pełni urzeczywistnić w dzisiejszym świecie Więcej ...

Księga przemian I cing

Książka składa się z dwóch części stanowiących całość. Część pierwsza - Podstawy Księgi Przemian jest pierwszym w języku polskim tak wnikliwym i wszechstronnym opracowaniem. Czytelnik znajdzie tu odniesienie zarówno do starożytnej historii Chin, jak i kulturowej tradycji. Część druga to tekst Księgi Przemian, przełożony na język polski przez jednego z pierwszych tłumaczy i wybitnego znawcę Chin - Oskara Sobańskiego. Tekst jest przystępny, klarowny, a jednocześnie zawiera to coś nieuchwytnego, co stanowi o jego treści i poetyce Więcej ...

Polecane