Horoskop chiński Domino Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Horoskop kwiatowy Horoskop majów Sennik Zioła Horoskop celtycki

Imiona - znaczenia imion żeńskich - H

Halina - uosobienie spokoju, ładu, opanowania i równowagi wewnętrznej. Rozważna, działa bez zbytniego pośpiechu. Inteligentna, dyplomatka. Analizująca postępowanie innych.
Imieniny: 1 lipca
Hanna - dyplomatka, chętnie naśladująca cechy innych. Lubi spokój i wygody życia codziennego. Chętnie się wypowiada. Nie jest obiektywna.
Imieniny: 5 stycznia, 29 stycznia, 26 lipca
Helena - wrażliwa, inteligentna, intuicyjna, zmienna. Nie lubi by jej rozkazywano. Nie okazuje swoich uczuć i dlatego otoczenie sądzi, że jest zimna.
Imieniny: 2 marca, 23 kwietnia, 22 maja, 31 lipca, 13 sierpnia, 18 sierpnia
Henryka - szlachetna i lojalna, ale skryta i pewna siebie. Dobry rozjemca pomiędzy zwaśnionymi. Dobry mówca. Lubi być panią we własnym domu.
Imieniny: 2 marca, 16 marca
Honorata - ambitna. Wymagająca szacunku dla swoich przekonań, dla siebie i dla swego otoczenia. Sprawiedliwa i dobra, chociaż nieraz zmienna.
Imieniny: 11 stycznia, 23 października, 22 grudnia
Huberta - posiada wielka intuicję. Jest oddanym przyjacielem. Odważna. Sprawiedliwa, co niejednokrotnie przynosi jej przykrości sprawiane przez ludzi, którzy są odmiennego zdania.
Imieniny: 3 listopada

IMIONA MĘSKIE - znaczenia

Imię i nazwisko są najważniejszymi identyfikatorami człowieka. Każdy naród tworzy własny zasób imion, lecz coraz częściej imiona zapożycza się z innych języków. Również w Polsce używane są imiona różnorodnego pochodzenia.

Wybór imienia:

- Imiona lepiej wybrać rodzime, niż pochodzenia obcego.
- Należy unikać zdrobnień lub różnego rodzaju przydomków.
- Nie nadawać imion modnych gwiazdorów,
- Nie nadawać imion trudnych do wymówienia.

Zadaj pytanie

Literatura

Mózg kobiety

Mózg kobiety to publikacja popularno-naukowa, będąca fascynującą opowieścią o tym, jak unikalna budowa kobiecego mózgu determinuje świat kobiecych pragnień i potrzeb, a nawet więcej niż determinuje - jak go tworzy. Autorka przedstawia rewolucyjne spojrzenie na odmienność postrzegania świata przez kobiety. Niepoprawny politycznie "Mózg kobiety" rozpętał kolejną walkę pomiędzy feministkami a seksistami. Louann Brizendine ma 53 lata, jest neuropsychiatrą i neurobiologiem, pracuje na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco jest założycielką Women's and Teens Mood And Hormon Clinic. Placówki zajmującej się badaniem zmian nastrojów u kobiety, jej leków oraz zaburzeń seksualnych, które mogą być spowodowane wpływem hormonów na funkcjonowanie mózgu: autorka wielu artykułów naukowych, częsty gość programów radiowych i telewizyjnych (ekspert od kobiecego mózgu)  Więcej ...

Polecane