Horoskop chiński Domino Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Horoskop kwiatowy Horoskop majów Sennik Zioła Horoskop celtycki

Imiona - znaczenia imion żeńskich - J

Jadwiga - dobry doradca. Filantropka. Wrażliwa, ale i autorytatywna. Lubi piękno życia i podróże. Jest odważna w wypowiadaniu swoich poglądów.
Imieniny: 17 lipca, 15 października
Janina - inteligentna. Wyrachowana i egoistka, chociaż ciągle zapewnia, że jest pełna poświęceń dla innych. Uczynna, miła, towarzyska. Potrafi być czarująca. Dobry doradca.
Imieniny: 12 czerwca, 12 lipca
Jarosława - cechuje ją wielka szlachetność charakteru, uczynna, przyjacielska, niosąca pomoc innym w ich potrzebach. Miła, ale i wybuchowa.
Imieniny: 21 stycznia
Joanna - wrażliwa, towarzyska, spokojna. Ogólnie lubiana. Dobry doradca, ale z małą inicjatywą. Kulturalna z dużą ogładą towarzyską.
Imieniny: 2 lutego, 4 lutego, 1 marca, 28 marca, 12 maja, 24 maja, 30 maja, 17 sierpnia, 21  sierpnia, 24 sierpnia, 26 sierpnia, 12 grudnia
Jolanta - skromna, miła, sympatyczna, urokliwa. Wdzięczna, darzy przychylnością ludzi i otoczenie. Lubi przyrodę i zwierzęta.
Imieniny: 15 czerwca, 17 grudnia
Józefa - posiada wielka intuicję, wrażliwa. Bystry obserwator dobrze orientujący się w każdej sytuacji. Drobiazgowa w ubiorze i w wypowiadaniu swoich myśli. Pracowita.
Imieniny: 14 lutego, 3 października
Judyta - skromna, niezbyt wymagająca od siebie, samotnica. Oszczędna, niezależna. Lubiąca swobodę myśli.
Imieniny 6 maja, 14 listopada, 10 grudnia
Julia - stateczna, metodyczna, oszczędna, zawsze zajęta. Posiada silnie rozwiniętą intuicję i wszystko analizujący umysł. z natury dobra i szlachetna.
Imieniny: 16 kwietnia, 22 maja, 27 lipca, 30 lipca, 10 grudnia, 11 grudnia
Justyna - stateczna i praktyczna. Zawsze zajęta. Posiada zdolności organizacyjne. Uczynna. Nieraz bierze na siebie więcej niż może podołać.
Imieniny: 14 kwietnia, 16  czerwca, 13 lipca, 5 września, 17 września, 26 września, 7  października, 30 listopada

IMIONA MĘSKIE - znaczenia

Imię i nazwisko są najważniejszymi identyfikatorami człowieka. Każdy naród tworzy własny zasób imion, lecz coraz częściej imiona zapożycza się z innych języków. Również w Polsce używane są imiona różnorodnego pochodzenia.

Wybór imienia:

- Imiona lepiej wybrać rodzime, niż pochodzenia obcego.
- Należy unikać zdrobnień lub różnego rodzaju przydomków.
- Nie nadawać imion modnych gwiazdorów,
- Nie nadawać imion trudnych do wymówienia.

Zadaj pytanie

Literatura

Czas kobiet

Czas kobiet to podróż do sedna kobiecości, próba udzielenia odpowiedzi na podstawowe pytania, co czyni mnie kobietą, dokąd zmierzam, co chcę osiągnąć w życiu i jaki mam na to wpływ, jak kształtować relacje z najbliższymi, jak odnaleźć się w życiu zawodowym i osobistym. Autorka, porównując status kobiety amerykańskiej i polskiej oraz opisując dokonania wybitnych kobiet, szuka odpowiedzi na powyższe pytania, uczy, jak znajdować to, co naprawdę ważne: troskę o siebie, rozwijanie własnych zainteresowań, poznanie swoich uczuć i emocji, pielęgnację ciała i sfery duchowej Więcej ...

Sztuka przebaczania

Zwycięstwo nad własnym lękiem, droga, aby pojednać się z przeszłością i aby stać się gotowym i otwartym na teraźniejszość, droga do wolności: przebaczyć innym, ale również samemu sobie, oznacza wzrastać, mieć odwagę i kochać. Rezygnacja ze złych przyzwyczajeń, przerwanie błędnego koła to dobry sposób, aby za pośrednictwem przebaczenia nauczyć się, aby codziennie zaczynać od nowa, nadawać wartość samemu sobie, a także ludziom, którzy nas otaczają Więcej ...

Polecane