Horoskop chiński Domino Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Horoskop kwiatowy Horoskop majów Sennik Zioła Horoskop celtycki

Imiona - znaczenia imion żeńskich - S

Sabina - intelektualistka, ambitna i wrażliwa. Wielka filantropka. Małostkowa w ubiorach i w wysławianiu się. Zadowolona z podjętych przez siebie prac społecznych.
Imieniny: 29 sierpnia, 27 października, 5 grudnia
Salomea - inteligentna, z dużym zasobem wiedzy o ludzkich ułomnościach i słabościach. Żądna władzy i błyszczenia wśród otaczających ją osób.
Imieniny: 17 listopada, 19 listopada
Scholastyka - posiada ujmująca osobowość. Wrażliwa, towarzyska. Posiada wielki wpływ na otoczenie. Lubi pouczać innych. Kłótliwa.
Imieniny: 10 lutego
Serafina - subtelna, wrażliwa na wielkie idee, które szybko płoną w szarości codziennego życia. Dobroduszna, bardzo pracowita, wiecznie zajęta.
Imieniny: 29 lipca
Sławomira - lubi spokój. Jest dobrym rozjemca we wszystkich sporach. Życzliwa ludziom i zwierzętom. Lubi sławę i usilnie na nią pracuje.
Imieniny: 23 grudnia
Stanisława - zawsze zajęta. Wszystko analizująca przed podjęciem każdej decyzji. Wielka filantropka. Energiczna, zapobiegliwa.
Imieniny: 5 sierpnia
Stefania - ambitna, wrażliwa. Dobry doradca, na którym można polegać. Oddana domowi i rodzinie. Konserwatystka.
Imieniny:18 września
Stella - urokliwa, wywiera ogromny wpływ na otoczenie. Dobrotliwa i serdeczna, choć niekiedy zmienna. W ciężkich chwilach jest wypróbowana podporą dla innych.
Imieniny: 14 lipca, 15 sierpnia
Sylwia - posiada wielkie zdolności, ale ich nie wykorzystuje. Ogranicza się do tego co przyniesie jej życie. Doceniając autorytatywność w życiu, może być niekiedy trudna we współżyciu.
Imieniny: 3 listopada

IMIONA MĘSKIE - znaczenia

Imię i nazwisko są najważniejszymi identyfikatorami człowieka. Każdy naród tworzy własny zasób imion, lecz coraz częściej imiona zapożycza się z innych języków. Również w Polsce używane są imiona różnorodnego pochodzenia.

Wybór imienia:

- Imiona lepiej wybrać rodzime, niż pochodzenia obcego.
- Należy unikać zdrobnień lub różnego rodzaju przydomków.
- Nie nadawać imion modnych gwiazdorów,
- Nie nadawać imion trudnych do wymówienia.

Zadaj pytanie

Literatura

Savoir vivre w życiu

Co włożyć na ważną rozmowę kwalifikacyjną, a co na wesele? Czym różni się dystans intymny od osobistego czy towarzyskiego? Jakimi cechami powinien się wyróżniać dobry szef? Kiedy nie należy wręczać kwiatów? Co to jest "kodeks gościa"? W jaki sposób konsumować homara i z czym podawać kawior? Niejednemu z nas zapewne niełatwo bez zastanowienia odpowiedzieć na powyższe pytania. Najwyższy czas więc to zmienić, ponieważ "sztuka życia", czyli opanowanie zasad poprawnego postępowania, taktu oraz urok osobisty są ważnym kluczem do sukcesu! O czym doskonale wie Gisela Tautz-Wiessner. W swoim poradniku omówiła ona nader istotne kwestie dotyczące wyglądu zewnętrznego, obyczajów w miejscu pracy, pielęgnowania wzajemnych stosunków, poprawnego i efektywnego komunikowania się, organizowania spotkań i uroczystości, a nawet zachowania się przy stole, podsuwając jednocześnie różne ciekawe, proste i praktyczne pomysły. Jej Savoir-vivre w życiu zawodowym to książka adresowana do osób, które dążą do sukcesu i wiedzą, że zależy on w dużej mierze od nas samych, oraz do wszystkich zainteresowanych po prostu poznaniem dobrych manier w miejscu pracy i nie tylko Więcej ...

Polecane